Sommarens öppettider på Friskolornas riks­förbund

Friskolornas riksförbunds tillgänglighet kommer att vara något begränsad delar av sommaren. Vi hoppas på överseende med det. Här kan du läsa om hur du kommer i kontakt med oss.

Friskolornas riksförbunds kansli kommer att vara stängt veckorna 30 och 31, dvs den 24 juli till 6 augusti. Veckorna 28, 29 och 32 kan medlemsrådgivningen nås vid akuta ärenden på telefon 08-762 78 01, lämna ett meddelande med kontaktuppgifter så återkommer vi snarast möjligt. Från vecka 28 till 32 har vi inte möjlighet att svara på mejlfrågor. Vår ordinarie rådgivning per mejl och telefon öppnar igen vecka 33.

Publicerade råd och mallar för till exempel överklaganden och begäran om anstånd finns att hämta på medlemssidorna.

Se till att du har dina inloggningsuppgifter innan du går på semester. Har du inte dina inloggningsuppgifter kan du kontakta förbundet på info@friskola.se.

Pressjouren finns på 08-762 78 04.

Glad sommar önskar Friskolornas riksförbund!