ReuseIT.se – Försäljning och uthyrning av begagnad IT-utrustning.

 

 

Friskolornas riksförbund har haft ett samarbete med ReuseIT sedan 2010.

Alla medlemmar i förbundet får 10% i rabatt på begagnat ordinarie sortiment. Köp eller hyra. PC eller Appleprodukter.Fraktfria leveranser. Inga uppläggnings- eller aviavgifter.

Kontakt

För mer information om samarbetet eller offertförfrågan, kontakta oss på telefon: 0470–70 35 00, eller e-post: info@reuseit.se.

Om ReuseIT Sweden AB

Verksamma inom återanvändning av datorer, mobiler och andra IT-relaterade produkter. Vi köper använd IT-utrustning från organisationer och företag. Därefter säkerhetsraderas informationsbärare och produkterna testas och rekonditioneras för att säljas vidare. Vår målgrupp är kunder både på den svenska och den europeiska marknaden. Bland våra kunder finns privatpersoner, företag och skolor..

Läs mer på www.reuseit.se (nytt fönster)