Styrelse vald på årsmötet den 19 april 2018

styrelsen2018.JPG

Magnus Selberg, Ulrica Bennesved, Lisa Oldmark, Malin Johansson, Lars Leijonborg, Marita Andersson, Sara Karlin, Marie Pilfalk, Annette Brodin Rampe, Bo Nyberg, Oscar Lundin och Fredrik Lindgren.

Ordförande:

Lars Leijonborg

Vice ordförande:

Ulrica Bennesved
Älghults friskola
ulrica@bennesved.se

Ledamöter:

Marita Andersson
tidigare vd Inspira förskolor & skolor
marita.andersson@inspira-fos.se

Annette Brodin Rampe
Internationella Engelska Skolan

Malin Johansson
Fridaskolorna

Sara Karlin
Atvexa
sara.karlin@atvexa.se

Fredrik Lindgren
Kunskapsskolan
fredrik.lindgren@adm.kunskapsskolan.se

Oscar Lundin
Verksamhetskraft

Bo Nyberg
Källskolan
rektor@kallskolan.se

Lisa Oldmark
AcadeMedia

Marie Pilfalk
Broholmskolan
marie.pilfalk@broholmskolan.se

Magnus Selberg
Nya Läroverket
magnus.selberg@nlv.se

 

 

 

Valberedning

Valberedning vald vid årsmötet i april 2018.

Maria Jacky
Lingua Montessori
maria.jacky@linguamontessori.se

Helena Bonnevie
Akers Friskola
helena.bonnevie@akersfriskola.se

Claes Bromander
Växjö Fria Gymnasium
claes.bromander@vaxjofria.se